Om oss

Vår bakgrund

Vi utbildar oss kontinuerligt genom kurser, föreläsningar och utbildningar från våra samarbetspartners. Vi är certifierad partner både hos Google & Facebook.

Ni når oss enkelt på 021-444 02 20 eller ring direkt till någon av våra underbara kollegor, direktnummer hittar ni här nedanför.

Vilka vi är

Vi är ett team som är dedikerade våra kunders framgång. Alla på Ampilio har lång erfarenhet från marknadsföring, reklam & digitalisering. De flesta av oss har tidigare karriärer hos våra leverantörer och andra stora mediehus.
Tack vare vår kunskap så håller vi även utbildningar och föreläsningar för skolor, företag och organisationer.

Vi är Ampilio

Bild på Lucas Örfelth

Lucas Örfelth

Key Account Manager

021 444 0216

Lucas@ampilio.se

Bild på Fredrik Rosenkvist

Fredrik Rosenkvist

Account Manager

021 444 0217

Fredrik@ampilio.se

Bild på Simon Ekberg

Simon Ekberg

Projektledare

021 444 02 11

Simon@ampilio.se

Bild på Jack B

Jack B

Utvecklare

Jack@ampilio.se

Bild på Thomas Tukia

Thomas Tukia

Account Manager

021 444 0218


Thomas@ampilio.se

Bild på Elin Bergenholtz

Elin Bergenholtz

Digital Marketing Specialist

Elin@ampilio.se

Bild på Emma Åkerlund

Emma Åkerlund

Account Manager

021 444 0212

Emma@ampilio.se

Bild på Gustav Lindh

Gustav Lindh

Google Ads & Marketing

Gustav@ampilio.se

Bild på Henni Hellström

Henni Hellström

Account Manager

021 444 02 14

henni@ampilio.se

Bild på Emelie Rosendahl

Emelie Rosendahl

Customer Success Manager

Emelie@ampilio.se

021 444 02 19

Kontakta oss

Ring oss direkt